IMG 20210530 WA0003

W minioną sobotę (29 maja), podczas zawodów triathlonowych Greatman Kościan 2021 reprezentanci Gminy Wiejskiej Świdnica odgrywali pierwszoplanowe role. W rywalizacji sztafet OPEN na dystansie 1/8 IM (475m pływania + 22,5km jazdy na rowerze + 5km biegu) zespół GLKS Świdnica, w mieszanym – męsko/damskim składzie : Jakub Kierul, Katarzyna Kalita i Karolina Malinowska, zajął drugie miejsce. Równolegle do startów triathlonowych młodzicy GLKS-u rywalizowali w konfrontacji duathlonowej, gdzie Jakub Kierul wygrał wyścig chłopców. Wśród dziewcząt najszybsza okazała się Jagoda Babiarz, a Martyna Markiewicz była trzecia.

W indywidualnym starcie na dystansie 1/4 IM Marcin Markiewicz z Żelaznej Świdnica zajął w swojej kategorii wiekowej drugą lokatę. W tej rywalizacji wziął również udział Daniel Święcicki, a Łukasz Orłowski wystartował w 1/8 IM.