IMG 20200927 WA0022

W minioną niedzielę (27.09.2020), na terenach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy oraz drogach Gminy Wiejskiej Świdnica rywalizowało 357 duathlonistów z całej Polski na dwóch dystansach : Sprint (5 km biegu + 20 km jazdy na rowerze + 2,5 km biegu) oraz Classic (10 km biegu + 40 km jazdy na rowerze + 5 km biegu). Imprezę poprzedziły wyścigi dzieci – GREATKIDS.

Uczniowie klas sportowych ukierunkowanych na triathlon z Witoszowa Dolnego dali przykład dorosłym, jak toczyć sportową walkę i cieszyć się z indywidualnych sukcesów. W kategorii Kids 2 (9-11 lat) po emocjonującej walce trzecie miejsca zajęli : Julia Rokicka i Adam Andrzejewski, a w Kids 3 (12- 13 lat) bezkonkurencyjna była Martyna Budzyń, przed Jagodą Babiarz i Alicją Korczyńską. W tej samej kategorii, wśród chłopców drugą pozycję zajął Nikodem Nowakowski. Równie dobrze zaprezentowali się ich nieco starsi koledzy startujący z dorosłymi na dystansie Sprint. W kategorii Młodzik wśród dziewcząt zwyciężyła Martyna Markiewicz, a w rywalizacji chłopców drugie miejsce zajął Jakub Kierul. W juniorkach młodszych bezapelacyjnie wygrała Karolina Malinowska. Ich sukcesy oraz znakomite rezultaty dorosłych zawodników ,,Żelaznej Świdnica” świadczą o rosnącej sile naszego regionalnego triathlonu. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali i znacząco pomagali organizatorom wolontariusze z klasy sportowej ze SP w Witoszowie Dolnym i to im należą się największe podziękowana za bardzo udane i sprawnie przeprowadzone zawody. Od ich zaangażowania zależeć będzie również sukces kolejnych dużych imprez : Półmaratonu Świdnickiego i Indoor Triathlon – obie w listopadzie.