20230206 154016     

         

6 lutego 2023 w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej odbyło się kolejne spotkanie uczniów z seniorami społeczności lokalnej na warsztatach walentynkowych: „Jak zrobić kartkę walentynkową - serce z papierowych zawijasów”, na które zaproszona została Pani terapeuta zajęciowy- Beata Kretkiewicz. Zaprezentowała instrukcję przygotowania kartki walentynkowej z przygotowanych wcześniej materiałów (kolorowe kartki pocięte w paski, wycięte w różnych rozmiarach serduszka, naklejki czy święcące cekiny).

 

9     

         

24 stycznia 2023 w szkole w Lutomi Dolnej odbyło się pierwsze spotkanie z seniorami na warsztatach malarskich „Pejzaże zimowe”, na które zaproszona została Pani Aleksandra Głowa, nauczyciel plastyki – miłośniczka malarstwa, która zaprezentowała podstawowe techniki nakładania farb, stosowania walorów cieniowania, ujęcia perspektywy w zimowej scenerii. Uczestniczy warsztatów wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem, a efektem ich pracy były zimowe pejzaże. Powstałe prace wzięły udział w szkolnej licytacji, a zebrane fundusze zostaną przekazane na 31 finał „Wielkiej orkiestry świątecznej pomocy” pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych”.

Następne spotkanie z seniorami zaplanowane jest na dzień 6 lutego. Uczestnicy warsztatów projektować będą kartki walentynkowe dla mieszkańców Hospicjum Ojca Pio w Świdnicy.

327563176 1170104997226861 7378894584152298944 n     

         Dzieci z Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej wraz z dyrektorem i wychowawcą, w ramach spotkań noworocznych wyjechały z wizytą do Domu Seniora w Pałacu Roztocznik.Dzieci przedstawiły Seniorom świąteczny program artystyczny ,,Jasełkowe Zgadywanki" oraz wręczyły podopiecznym Domu Seniora prezenty w postaci ciepłych skarpet i własnoręcznie wykonanych upominków.

snlf3     

         Realizując założenia Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  klasa 3 w październiku po raz pierwszy przystąpiła do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki’’. Autorką i organizatorką projektu jest p. H. Szanecka. Jest to projekt wspierający rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2022/2023. Edycja czwarta, czyli obecna tego projektu zatytułowana jest ,,Podróżowanie przez czytanie’’. Celem projektu jest: rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, pogłębienie wiedzy na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Projekt będzie trwał do maja przyszłego roku.

img 20221220 wa0016     

          W okresie przedświątecznym uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie starają się wspomóc osoby będące w potrzebie. Szkolny Klub Wolontariatu w towarzystwie opiekuna Lucyny Pietruszki, księdza Damiana Kowalskiego i rodziców pana Adama Wojciechowskiego i pani Kingi Mamej obdarował Darami Dobrego Serca dzieci z Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Szkolnych De Notre Dame w Świebodzicach. Paczki zostały przygotowane przez całą społeczność szkolną. Wszystkie ofiarowane rzeczy zostały spakowane do świątecznych kartonów i przekazane dzieciom.

FB IMG 1671539621215     

            20 grudnia wraz z grupą IV odwiedziliśmy Urząd Gminy Świdnica, aby złożyć wszystkim pracownikom oraz Pani Wójt Teresie Mazurek najszczersze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. 

logo Laboratoria Przyszoci poziom kolor1     

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej doskonalili swoje umiejętności, podczas cyklu warsztatów prowadzonych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. W minionym tygodniu klasy ósme miały okazję do rozwijania swojej kreatywności związanej z programowaniem pojazdów skonstruowanych z zakupionych w programie zestawów klocków Lego Spike Prime. Uczniowie budowali i programowali roboty, kosiarki, rowery, samochody i inne równie kreatywne konstrukcje. Ścigające się maszyny, wprawione w ruch dostarczyły wszystkim niemałych emocji.

16     

  

                9 grudnia w Mokrzeszowie odbył się charytatywny koncert kolęd i pastorałek na rzecz Antosia Sobeckiego ze Świebodzic zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Mokrzeszowie. U 2-letniego chłopca zdiagnozowano HLHS - Zespół hipoplazji lewego serca. Pierwsza operacja kosztowała milion złotych i odbyła się w klinice w Genewie.

logo Laboratoria Przyszoci poziom kolor1     

          

„Liczy się droga, a nie cel. (…) A bezcenne jest wręcz to wszystko, co po drodze sami doświadczamy i czego się uczymy: od innych, z autopsji, w sposób zamierzony bądź przypadkiem- mawiał Marek Kamiński, polski alpinista, podróżnik, pisarz.

W tym duchu w ramach „Laboratoriów Przyszłości” w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej na lekcjach techniki, w klasach IV –VI,  rozpoczęto realizację projektu edukacyjnego ,,Wąż”. Czas zaplanowany na jego realizację wynosi około 24 jednostki lekcyjne.

received 6058988274145190     

  

                     Nie od dziś wiadomo że kuchnia to serce domu, to w niej powstają posiłki, gotowane z należytą pieczołowitością, pyszne, smaczne i zdrowe. W Żłobku sercem kuchni zarządza pani Marta Dudzic wieloletnia bardzo doświadczona szefowa kuchni, jest też Marzena Doroch- prawa ręka i Nadiya Morhun- pomoc szefa kuchni. Całe trio jest ze sobą bardzo zgrane, dzięki czemu potrafią wyczarować najbardziej wyszukane potrawy zaspokajając bardzo wymagające podniebienia naszych podopiecznych.